CASE STUDY

OTTO Pompieri. Restauracja z multimedialnym widokiem

Perfect Displays, wspólnie z Sharp NEC Display Solutions, przekształciło przestrzeń w restauracji Otto Pompieri, wykorzystując nowoczesne ekrany.

O projekcie

Otto Pompieri, zlokalizowane w sercu Warszawy, to nie tylko restauracja – to unikalne doświadczenie smaku i atmosfery włoskiej kuchni. Jednak, choć główna sala cieszyła się dużą popularnością, druga, zlokalizowana w podziemiach, borykała się z problemem braku atrakcyjności. Klienci skarżyli się na ciemność i brak widoku. Naszym celem było zmienić tę przestrzeń w miejsce równie przyjemne jak główna sala.

Lokalizacja

Plac Bankowy 1,
Warszawa, Polska

Rozmiar instalacji

9 bezramkowych monitorów NEC MultiSync 55 cali z systemem sterowania.

Zakres prac

Projektowanie i planowanie,
Dostawa i instalacja,
Programowanie
Testowanie i optymalizacja,
Serwis i wsparcie.

Pomysł

Wyzwanie: zmienić tę przestrzeń w miejsce równie przyjemne jak główna sala.

Zrodził się pomysł na stworzenie wirtualnego okna, które otworzyłoby nowe perspektywy dla gości w podziemnej sali. Wyzwanie polegało na zainstalowaniu ekranów w specyficznym otoczeniu piwnicy, zachowując jednocześnie integralność struktury i stwarzając wrażenie autentycznego widoku.

Monitory z przodu, zostały zabezpieczone specjalnymi szybami przed przypadkowymi uderzeniami, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale również tworzą estetyczne i atrakcyjne wrażenia wizualne. Zainstalowane szyby, odbijając część światła, sprawiają, że ekrany odwzorowujące okna stają się jeszcze bardziej sugestywne. To korzystnie wpływa na wyświetlany content, który charakteryzuje się lepiej nasyconymi kolorami. Podobnie jak w przestrzeniach sklepowych, jest on postrzegany przez odbiorców jako bardziej atrakcyjny, bliski i lepiej przyciągający uwagę.

W instalacji zostało wykorzystanych dziewięć monitorów NEC MultiSync UN552V, z ramką 3,5mm, o rozdzielczości Full HD i jasności na poziomie 500cd/m2

Rozwiązania

Ekrany bezramkowe NEC MultiSync

Zdecydowaliśmy się na trzy bezszwowe monitory NEC MultiSync UN552V o przekątnej 55″. Optymalna jasność 500 cd/m2 gwarantowała doskonałe odwzorowanie obrazu, nawet w ciemnych warunkach piwnicy. Szyby odbijające światło oraz specjalne zabezpieczenia przed przypadkowymi uszkodzeniami zwiększyły atrakcyjność i trwałość instalacji.

Ekran wykorzystuje system zarządzania treścią oparty na trzech playerach Digital Signage BrightSign HD224 i procesorach Datapath, zapewniając synchronizację treści na wszystkich monitorach. Ostateczny efekt to wirtualne okno, które urzeka realizmem.

Case study

Zobacz inne nasze realizacje

Dostarczamy najwyższej jakości rozwiązania Audio – Video.

2023

OTTO Pompieri. Restauracja z multimedialnym widokiem

Digital signage

Systemy multimedialne

2023

Nowy Showroom Samsung Electronics Polska na ul. Postępu

Instalacje AV

Systemy interaktywne

2023

Interaktywna technologia w Akademii Leona Koźmińskiego

Sale konferencyjne

Systemy wielkoformatowe